Judėjimo ir žinių diena

2020 -09-15 lopšelio-darželio „Dainelė“  grupės „Saulytė“ vaikai, auklėtojos Rasa, Biruta, įstaigos direktorė, sveikatos specialistė Dalia, nutarė  pirmą dienos pusę praleisti kitaip – aplankyti Talkšos ežero pašonėje esančią didingą Saulės laikrodžio aikštę, didžiausią gyvūno skulptūrą Lietuvoje „Geležinę lapę“ bei katinų muziejų. Dėka auklėtojų, vaikai sužinojo, kad „Auksinis berniukas“ – aukščiausias saulės laikrodis Lietuvoje, o „Geležinė lapė“  sukurta minint Lietuvos tūkstantmetį.    

Sveikatinimo rytmetis prasidėjo sparčiu ėjimu nuo Saulės laikrodžio aikštės, link Talkšos ežero. Einant mokinomės taisyklingai kvėpuoti – giliai, lėtai ir ritmingai.

Vėliau sveikatos specialistė Dalia, pakvietė vaikus į žaidimų aikštelę išbandyti patrauklų daugiafunkcinį žaidimų įrenginį. Prieš tai priminė, kad reikia nepamiršti atsargumo, rūpintis savo ir draugų saugumu. Vaikai laipiodami tinklais, karstyklėmis įrodė, kad yra fiziškai stiprūs, aktyvūs ir ganėtinai drąsūs.

Praėję septynių ratų energetinį labirintą, pameditavę patraukėme į katinų muziejų. Po draugystės su gyvais ir skulptūriniais katinais, supratome, kad nuovargis kažkur dingo ir mus užvaldė tik teigiamos emocijos.

Grįžtant vaikams paaiškinome, kad Talkšos ežero pakrantė yra viena lankomiausių šiauliečių ir miesto svečių. Čia vyksta daug įvairių sporto ir sveikatingumo bei kultūros renginių. Džiaugiamės, kad šiandien ir mes  buvome sveikatingumo, kultūros ir žinių Talkšos ežero pakrantės dalimi.

 

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje

Dalia Jociuvienė

Skip to content