Spalvota vaisių ir daržovių savaitė

Paskelbta: 2019-10-15

Lopšelyje-darželyje „Dainelė“ 2019 spalio 7-11 dienomis vyko „Spalvota vaisių ir daržovių“ savaitė. Visi žinome, kad vaisių ir daržovių reikšmė žmogaus organizmui yra labai didelė, bet ar visi žinome kokių medžiagų ir kokią naudą turi skirtingų spalvų vaisiai ir daržovės? Būtent šią savaitę, gamindami, eksperimentuodami, tyrinėdami, žaisdami, padedant auklėtojoms, tėveliams, sveikatos specialistei, vaikai sužinojo, kad kiekvienas vaisius ir daržovė savyje turi skirtingas maistingąsias medžiagas, kurios nulemia ir jų spalvą. Skirtingos spalvos – skirtingi vitaminai. Kokie vitaminai stiprina imunitetą, saugo mūsų smegenų ir nervų ląsteles, vaikai sužinojo žaisdami Biuro dovanotu žaidimu „Draugai vitaminai“.

Dėliojant iš supjaustytų daržovių aplikacijas, drauge su vaikais aiškinomės , kad vaisius ir daržoves geriau valgyti kramtant, o ne sulčių ar kokteilių pavidalu, nes tuomet, mūsų organizmas gauna ne tik reikalingų vitaminų, mikroelementų, bet ir skaidulų, kurios yra nematomi mūsų organizmo sargybiniai.

Skatinti mažuosius valgyti daugiau daržo ir sodo gėrybių dažnai yra ne itin lengva užduotis. Tačiau kai vaikai gamina patys ir dar padedant tėveliams, gauname didesnį efektą. Tokiu būdu vaikai geriau įsimena kokie vitaminai „gyvena“ vaisiuose, uogose ir daržovėse ir kodėl jie svarbūs mūsų organizmui. O pačių pagamintas maistas yra labai gardus ir burnytėse ištirpsta akimirksniu!
Džiaugiamės, kad vaikai šią savaitę ne tik smagiai praleido laiką, bet ir suprato, kad skirtingų spalvų daržovės ir vaisiai suteikia organizmui ir skirtingų naudingų medžiagų. Juk įvairovė – tai raktas į sveiką mitybą ir sveikatos stiprinimą!

Visuomenės sveikatos specialistė, vykdanti sveikatos priežiūrą mokykloje
Dalia Jociuvienė

ŠIAULIŲ LOPŠELIS-DARŽELIS „DAINELĖ“
Darbo laikas: 7.00—18.00
Įstaigos tipas – ikimokyklinio ugdymo mokykla
Ugdomoji kalba – lietuvių

Im. kodas: 190529157
Ats./s.: LT257300010075690840
AB bankas „Swedbank“ , b. k. 73000
Direktorė – Daiva Jankuvienė

Dainų g. 28, LT-78329 Šiauliai
Tel.: (8 41) 55 28 73
Mob. tel.: +370 68 233234
El. paštas: dainele@splius.lt

2019 © Šiaulių l-d "DAINELĖ"